FacebookTwitter

Zmień swoją firmę z dofinansowaniem ZUS!

image_pdfimage_print

Od początku 2015 roku ZUS planuje udostępnić możliwość finansowania inwestycji związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Dofinansowanie to może być przeznaczone zarówno na cele inwestycyjne, jak i doradcze.

Firma TOP2001 sp. z o.o. wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, uruchamia szeroki zakres usług doradczych, mających na celu pozyskanie dofinansowania. Jesteśmy na rynku od ponad 20 lat i posiadamy duże doświadczenie z zakresu analizy środowiska pracy. Przebadaliśmy już około 4 tys. stanowisk pracy. Mamy nowoczesne laboratorium, wykonujące pomiary hałasu, stężenia pyłu oraz innych czynników szkodliwych. Posiadamy Licencję Polskiego Komitetu Normalizacyjnego EN ISO 12100:2010, która uprawnia do oceny ryzyka związanego z eksploatacją maszyn w środowisku pracy. Przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa oceny zgodności według wymagań normy BS OHSAS 18001:2007

Nasi eksperci prowadzili badania w całej Polsce, w najróżniejszych branżach. Doświadczenie to pomoże w ustaleniu inwestycji, jakie mogą być sfinansowane przez ZUS.

Podstawą prawną dla przyznania tego typu środków jest art. 37 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322 ze zm.).

W ustawie budżetowej określa się corocznie kwotę wypadków na prewencję wypadkową, pokrywanych ze środków finansowych zgromadzonych w funduszu wypadkowym.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych finansuje działania związane z zapobieganiem wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym, z uwzględnieniem zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej, w aspekcie jej wpływu na powstawanie tych zdarzeń.